Fenerbahçe Üniversitesi Eğitim Ücretleri

ÖSYM’nin yayımladığı Tercih Kılavuzunda Vakıf Üniversitelerinin ücretlerine de yer verildi. Kılavuzda yer alan metine göre Fenerbahçe Üniversitesinin eğitim ücretleri şöyledir :

( Tercihlerinizi oluştururken üniversitenin web adresinden ücret bilgisini teyit ediniz. Tercih sırasına göre burslar veya farklı indirimler mevcut olabilir. )

2020-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

Fenerbahçe Üniversitesi’ nde eğitim-öğretim ücrete tabidir. 2020-2021 ders yılında yerleştirilen öğrenciler için kılavuzda belirtilen % 50 indirimli kontenjanların eğitim-öğretim ücretleri; İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi Ekonomi (ing.) 23.125 TL, diğer programlar 26.875 TL., İletişim Fakültesi tüm programları için 26.400 TL., Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi tüm programları için 27.375 TL. ve Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Programı ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Programı için 26.400 TL., diğer programlar 24.125 TL., Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun tüm programları 15.000 TL. dir. Yabancı Dil Hazırlık Programı ücreti 23.125 TL.’dir. İsteğe bağlı hazırlık programı okumak isteyen öğrenciler bu ücreti ödemek zorundadır. Bu ücretlere % 8 KDV dahil değildir. Ücretler, burslar ve indirimler hakkında ayrıntılı bilgi için üniversitenin web adresine başvurunuz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu