Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Bahar Yatay Geçiş Başvuruları

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi , Bahar dönemi için ÖNLİSANS programlardan yatay geçiş ile öğrenci alacağını duyurdu. (Lisans ile ilgili açıklama henüz yok ) .

 

Başvuru Koşulları :

1) Öğrencinin yatay geçişle ayrılacağı kurumdaki bütün derslerini alarak sınavlarını başarmış ve genel not ortalamasının yüz (100) üzerinden en az altmış beş (65) veya dört (4) üzerinden en az iki buçuk (2.50) olması gerekmektedir.

2) Öğrencinin öğrenimi süresince disiplin cezası almamış olması gerekmektedir.

3) Üniversitemizde okutulan Zorunlu temel Yabancı dil dersi sadece İngilizcedir.

4) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu için,
Ortopedik Protez ve Ortez Programında başarılı olabilmek için elleri ve parmakları ustalıkla kullanabilme önemlidir.
Öğrenciler İlk ve Acil Yardım Programında uygulamalı derslerde mesleğin
gerektirdiği üniformayı giymek zorundadırlar.
İlk ve Acil Yardım Programı için Üniversitelerin Tıp Fakültelerinden sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeleyen heyet raporu almaları; program gereği 2. Sınıfta araç kullanmalarının zorunlu olması sebebiyle kayıt tarihinde 17 yaşını tamamlamış olmaları; erkek öğrencilerde 1.65’den , kız öğrencilerde 1.60m’den kısa olmamak, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlığında olmak; kurtarma ve taşıma işlerinde iki kişilik bir ekipte çalışırken sedyedeki bir hastayı ekip arkadaşı ile birlikte taşıyabilecek beden ve fizik yeterliğine sahip olmaları gerekmektedir.

5) İkinci öğretimde öğrenim gören öğrenciler, ikinci öğretim programlarından normal örgün öğretim programlarına yatay geçiş yapamazlar. Ancak 3843 sayılı Kanunun 7 inci maddesinin birinci fıkrasının son cümlesindeki şartları yerine getiren öğrenciler normal örgün öğretim programlarına yatay geçiş yapabilirler.

6) Eksik belge ile yapılan başvurular ile Üniversitemizce belirlenen son başvuru tarihi olan tarihinden sonra posta ile Kurumumuza ulaşan başvurular değerlendirmeye alınmaz.

7) Tüm birimlerin yatay geçiş başvurularını değerlendirmede kayıtlı olunan yükseköğretim kurumuna girerken elde edilen LYS/YGS veya eşdeğeri Puanının %70’i ve Not Ortalamasının % 30’unun toplamından oluşan puan kullanılır.

 

GEREKLİ BELGELER:

1-Başvuru Dilekçesi

2-Transkript’in aslı (Öğrencinin ayrılacağı kurumdan aldığı dersleri, kredileri, notları, başarı ortalamasını gösterir belge), ( Fotokopisi kabul edilmeyecektir.) (100 üzerinden en az 65, 4 üzerinden en az 2,5 genel not ortalaması)

3-Öğrenimi süresince disiplin cezası almadığına dair belge

4-ÖSYS Yerleştirme belgesi

5-Ders İçerikleri

6-Yurt dışı üniversitelerden yapılan başvurularda öğrencinin yurt dışında öğrenim gördüğü yükseköğretim kurumunun ve eğitimin yapıldığı programın ön lisans veya lisans diploma vermeye yetkili bir kurum olarak Yükseköğretim Kurulu tarafından tanınması ve kayıtlı olduğu diploma programının, yatay geçiş için başvurduğu ön lisans veya lisans diploma programına eşdeğerliğinin üniversitemiz tarafından kabul edilmesi şartı aranır.

7-İkinci öğretim öğrencileri için varsa %10 belgesi.

 

 

 

Detaylar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.