Tanıtım Yazıları

Eğitimde Özel Dersin Önemi

Eğitim belli bir branşta, belli bir konu da bilgi ve beceri kazandırma ve geliştirme işidir. Günümüzde okul derslerin de öğretmenler, öğrencilerin en iyi şekilde eğitim hayatlarını tamamlamaları için, elinden geleni fazlası ile yapsalar da birçok öğrencinin dersi veya konuyu anlama hususunda sıkıntıları oluşmaktadır. Bunun en büyük sebebi sınıfların kalabalık olması ve her öğrencinin konuyu anlama biçiminin farklı olmasıdır. Bazı öğrenciler konuyu derste çok iyi kavrar, bazı öğrenciler de belli başlı eksiklikler oluşur. Bu eksiklikleri tamamlamadan devam edilen sistemde de öğrencinin temeli eksik olduğu için çoğu konuda eksiklikleri oluşur. Bu konuda öğrencinin eksikliklerini tamamlaması ve daha sağlam temelleri üzerine eğitim hayatına devam etmesi için özel derslere ihtiyaç duymaktadır.

 

Özel ders yani birebir yapılan derslerin günümüzde bir ihtiyaç haline geldiği tartışılmaz gerçektir. Birçok öğrenci veya veli eksiklerini gidermek için ilgili derslerde, özel derslere başvurmaktadır. Özellikle matematik özel ders tüm seviyelerde öğrencilerin en çok ihtiyaçların olduğu bir branştır. Ancak öğrencilerin veya velilerin karşılaştıkları en önemli sorun; alanında uzman özel ders eğitimcisi bulamamasıdır. Bu sorunu ortadan kaldırmak için doğan girişim: OzelDersAlani.com.

OzelDersAlani.com olarak tüm Türkiye geneli özel ders almak isteyen öğrenciler ile alanında uzman eğitimcileri doğrudan bir araya getiriyoruz. Kendi alanında uzman olup, özel ders vermek isteyen eğitimcilerin bulunduğu sitede istediğiniz alanda eğitimci bulabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey ücretsiz olarak “öğrenci veya veli” profili oluşturmak ve eğitimcilerle sistem üzerinden görüşme sağlamak. Alanında uzman istediğiniz eğitimci ile sistem üzerinden doğrudan konuşabilir, bilgi alabilir ve uygun görmeniz durumunda derslere başlayabilirsiniz.

Ayrıca özel ders veren eğitimcilerin profillerini oluştururken sizlerle paylaştıkları bilgilerden veya tanıtım videolarından detaylı araştırma yapabilirsiniz. Ders verdiği yerler, ders verdiği branşlar, saatlik ücretleri, tanıtım videoları, tecrübeleri vb. gibi birçok bilgiyi bünyesinde öğretmen profillerinde kendiniz için en ideal öğretmeni bulabilirsiniz. Konumuza göre size öğretmen yönlendirmesi yapan sitede, “Yakınındakiler” sekmesinden bulunduğunuz konuma en yakın öğretmenleri inceleyebilirsiniz.

 

 

Özel ders alanı verilerine göre Türkiye geneli en çok talep yoğunluğunun olduğu il İstanbul olarak görülmektedir. Genel olarak şehrin nüfus sayısı fazla olduğundan dolayı istanbul özel ders oldukça ön plana çıkmaktadır. İstanbul’dan sonra Ankara – İzmir – Bursa – Kocaeli gibi büyük şehirler gelmektedir. Günümüzde özel dersin bir ihtiyaç haline geldiği ve her ilde oldukça fazla düzeyde özel ders almak isteyen öğrencilerin bulunduğu bir gerçektir. Öğrenciler eksik oldukları konularda özel ders arayışına girmektedir. Eğitim hayatlarında

başarılı olmak için konu eksikliğini belirleyen öğrenciler özel ders alarak sağlam bir temel oluşturmaktadırlar. Her ilde her branştan öğretmene rahatlıkla ulaşabileceğiniz www.ozeldersalani.com sayesinde aradığınız düzeyde öğretmeni dakikalar içerisinde bulabilirsiniz.

Kaynak: https://www.ozeldersalani.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Sitemizde sizi rahatsız edecek reklamlar gösterilmez. Tüm reklamlar Google politikalarına uygundur.

Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.

İyi Çalışmalar Dileriz

www.unikampus.net

 

Close