SınavlarYDS-YÖKDİL

e-YDS 2018/7 Arapça ve Rusça Başvuruları Başladı

e-YDS 2018/7 Arapça ve Rusça alanlarında10 Haziran 2018 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-sınav uygulama binalarında yapılacak olup sınav cevaplama süresi 180 dakikadır.

Adaylar, saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

 

SINAV SAATİ VE SÜRESİ : 14.45, 3 saat (180 dakika)
SINAV ÜCRETİ : 200,00 TL

 

 

 

Sınava başvuru süreci  16 – 31 Mayıs 2018 tarihleri arasında olup adaylar başvurularını 16 Mayıs 2018 tarihinde ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden saat 14.00’den itibaren yapabileceklerdir.

 

 

Sınava alınacak aday sayısı, e-YDS sınav binalarının aday kapasitesi ile sınırlı olacağından bu sınavda kontenjan, Arapça için Ankara’da 3172,  İstanbul’da 374,  İzmir’de 84; Rusça için ise Ankara’da 1028, İstanbul’da 58, İzmir’de 28 olacaktır. Sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dâhil edilmiş olacaktır. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacaktır. e-YDS, elektronik ortamda yapılacağından, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ile  deneme e-sınavı hazırlanmıştır. Bu sınavlara katılacak adayların sınavdan önce deneme sınavından yararlanmaları önemlidir.

 

 

 

2018 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (2018 e-YDS) Kılavuzu

 

Deneme e-Sınav Uygulaması

 


Başvuru İçin Tıklayınız

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Sitemizde sizi rahatsız edecek reklamlar gösterilmez. Tüm reklamlar Google politikalarına uygundur.

Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.

İyi Çalışmalar Dileriz

www.unikampus.net

 

Close