Doğu Akdeniz Üniversitesi Eğitim Ücretleri

ÖSYM’nin yayımladığı Tercih Kılavuzunda Vakıf Üniversitelerinin ücretlerine de yer verildi. Kılavuzda yer alan metine göre Doğu Akdeniz Üniversitesinin eğitim ücretleri şöyledir :

( Tercihlerinizi oluştururken üniversitenin web adresinden ücret bilgisini teyit ediniz. Tercih sırasına göre burslar veya farklı indirimler mevcut olabilir. )

2020-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) Gazimağusa kentinde, eğitim-öğretim veren bir Devlet Üniversitesi olup eğitim ücretlidir. 2020-2021 ders yılı için belirlenmiş olan öğrenim ücreti güz ile bahar dönemi kayıtlarında iki eşit taksit halinde (Eylül ve Şubat aylarında) ödenmesi durumunda Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi 61,960 TL, Eczacılık Fakültesi 40,720 TL, Hukuk Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Beslenme ve Diyetetik ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon programları 37,180 TL, Fen ve Edebiyat Fakültesi’nin Psikoloji (Türkçe) ve Psikoloji (İngilizce) Programları 34,530 TL, Eğitim Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Mimarlık Fakültesi’nde 33,190 TL, Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Hemşirelik programı 31,880 TL, Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu’nun Gastronomi ve Mutfak Sanatları programında 27,810 TL, Fen ve Edebiyat Fakültesi’nin diğer programları ile Sağlık Bilimleri Fakültesinin diğer programları 24,440 TL’ diğer lisans programlarında ise 26,470 TL’ dir. Üniversitenin ön lisans programlarından Sağlık Hizmetleri Yüksekokul’u önlisans programları 28,780 TL diğer önlisans programlarında ise 23,020 TL’dir. İngilizce Hazırlık Okulu öğrenim ücreti 26,470 TL’dir. Belirtilen öğrenim ücretlerine %5 KDV tutarı, Öğrenci Hizmetleri Fonu için dönemlik 825 TL ve Hazırlık Okulu için dönemlik 900TL kitap ücreti dahil değildir. Uyruğa bağlı olarak ücretler değişmemektedir. Ayrıntılı bilgiyi Üniversitenin web sitesinden edininiz. (www.emu.edu.tr/ogrenciadaylari)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu