DGS

DGS YÖKSİS Not Ortalaması Kontrolü – 2018

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 21 Temmuz 2018 tarihinde uygulanacaktır. 

 

Sınava başvurular, 16-24 Mayıs 2018 tarihleri arasında alınacaktır.

 

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabileceklerdir.

 

 

2018-DGS’ye başvuran adaylardan YÖKSİS’te akademik not ortalamaları bulunanların bu bilgileri elektronik ortamda YÖKSİS’ten alınarak ÖSYM arşivine aktarılacaktır. YÖKSİS kaynaklı bilgisinde eksiklik/düzeltme olan adayların kendi üniversitelerine başvurarak bu bilgilerinin düzeltilmesini sağlamaları gerekmektedir.

 

2018-DGS’ye başvuran diğer adayların akademik not ortalamaları kendi okullarından elektronik ortamda internet aracılığıyla alınacaktır. Bu amaçla Temmuz ayı içerisinde “2018-DGS Akademik Not Ortalamaları Derleme Yönergesi” ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacak ve işlemler bu yönergede belirtilen esaslara göre yürütülecektir.

 

İlgili kurumlardan edinilen akademik not ortalamaları, 9 Temmuz 2018 tarihinde ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden (ais) adayların bilgisine sunulacaktır. Adaylar, bu bilgilerini mutlaka kontrol etmelidir. Bu bilgilerinde düzeltme gereken adaylar, 10-13 Temmuz 2018 tarihleri arasında kendi okullarına başvurarak yanlış bilgilerinin süresi içinde düzeltilmesini sağlayacaklardır. İlgili kurumlardan yeniden edinilen bilgiler,16 Temmuz 2018 tarihinde ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden (ais) yeniden adayların bilgisine sunulacaktır. Adaylar bu bilgilerini dikkatlice kontrol edecek ve varsa düzeltme taleplerini kendi okullarına bildireceklerdir. Akademik not ortalamaları ilgili kurumlardan 19 Temmuz 2018 tarihinde son kez alınarak ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine (ais) aktarılacak ve bu bilgiler doğrultusunda değerlendirme işlemi yapılacaktır. Bu tarihten sonra gelen düzeltme istekleri kesinlikle kabul edilmeyecektir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Sitemizde sizi rahatsız edecek reklamlar gösterilmez. Tüm reklamlar Google politikalarına uygundur.

Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.

İyi Çalışmalar Dileriz

www.unikampus.net

 

Close