challEnGE Yarışması Başvuruları – 2018

Ege Üniversitesi EBİLTEM ve nüvEGE Kuluçka Merkezi tarafından 16-17 Şubat 2018’de düzenlenecek olan challEnGE yarışması , erken aşama donanım ve yaşam bilimleri girişimlerini desteklemeyi hedefleyen bir yarışma & etkinliktir.

 

 

Başvurular 4 Şubatta sona erecek.

 

 

Yarışma & etkinliğin ana amacı ürün ticarileştirme ve yatırım alma yolculukları daha zorlu geçen donanım ve yaşam bilimleri girişimlerine erken aşamada finansman ve ekosistemle buluşma imkanı sağlamaktır.

 

 

Kısacası Challenge prototipten ticari ürüne geçiş aşamasında boğuşulan fikri mülkiyet, seri üretime hazır ürüne ulaşma, partner bulma, finansman gibi sorunlara çözüm üretmek için bir fırsat yaratır.

 

 

 

FORMAT & SÜREÇ 

 

 

Challenge yaşam bilimleri ya da donanım alanında fiziki bir ürün geliştirmiş ya da geliştirmekte olan bir erken aşama girişimlere özel bir bir yarışma & etkinliktir. Bu nedenle başvuran girişim takımı ya da şirketin ilk sağlaması gereken kriter fiziki bir ürün geliştiriyor olmaktır. Bu kriterin altında herhangi bir sektör ayrımı bulunmamaktadır.

 

 

Challenge’a başvurmak için şirketleşmiş olma zorunluluğu yoktur fakat şirket olarak başvuruyorsanız şirketinizin 2 yaşından küçük olması gerekmektedir.

 

 

Son olarak Challenge’a başvurmak için fikir aşamasını geçmiş olmanız gerekmektedir. “Konsept doğrulama (proof of concept)”  aşamasını tamamlamamış başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

 

Toparlarsak 3 ana ön başvuru kriteri bulunmaktadır:
– Yaşam bilimleri ya da donanım alanında fiziki bir ürün geliştirmiş ya da geliştirmekte olmak (şirketleştiyse, şirket ticari sicil kaydına göre 2 yaşından küçük olmak)
– Konsept doğrulama (proof of concept)  aşamasını tamamlamış olmak
– Daha önce yatırım ya da herhangi bir girişimcilik yarışmasında ödül almamış olmak

 

 

PROGRAM
16 Şubat 2018

 

13:00 – 13:15: Açılış
13:00 – 14:45:Workshop
14:45 – 15:00: Ara
15:00 – 18:00: Mentor Seansları
20:00 – 23:00: Network Yemeği

 

17 Şubat 2018

13:00 – 13:30: Kayıt
13:30 – 14:00: Açılış
14:00 – 15:45: Pitch
15.45 – 16:00: Ara
16.00 – 16:30: Ödül Töreni & Kapanış

 

 

İletişim : Ege Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi, nüvEGE Kuluçka Merkezi; Ege Üniversitesi Kampüsü, Erzene Mah., Ankara Cad., EBİLTEM Binası

 

 

KRİTERLER

 

Tüm başvurular ön başvuru kriterlerine uygunluk açısından ön değerlendirmeye alınır.

Ön değerlendirme aşamasını geçen başvurular aşağıdaki kriterler baz alınarak ana değerlendirmeye alınır.
-Başvuruya konu ürünün değer önerisinin gücü
-Girişim takımının kapasitesi
-Pazar potansiyeli
-Ürünün teknolojik aşama açısından pazara yakınlığı
-Ticarileşme potansiyeli
-Rekabet avantajı

 

 

 

Ana değerlendirme sonrası belirlenen “10 girişim takımı / şirket” 16-17 Şubat 2018’de İzmir’de Ege Teknopark ve nüvEGE Kuluçka Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek etkinliğe davet edilir.

 

 

16 Şubat 2018 Cuma günü 10 girişime özel, “mentor deepdive” gerçekleştirillir. Seçilen girişimler mentorlarla birebir görüştürülür ve ticarileştirme yol haritaları gözden geçirilir. Aynı günün akşamı mentorlar ve girişimlerin kurucu ortaklarına özel “networking yemeğinde” informal görüşmelere devam edilir.

 

 

17 Şubat 2018 Cumartesi 10 girişim jüri önünde sahne alır ve 4dk’lık sunumlarını gerçekleştirirler. Jüri puanlaması ile seçilen 3 girişim takımı / şirket toplam 50.000 TL tutarındaki ödüle hak kazanır.

 

 

 

Başvuru Formu

 

 

Finalist 10 startup arasından; 
 ÖDÜLLER

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu