Çankaya Üniversitesi 2018 2019 Bahar Merkezi Puanla Yatay Geçiş Başvuruları

Çankaya Üniversitesi 2018 2019 Bahar Dönemi Merkezi Yerleştirme Puanıyla Yatay Geçiş hakkında bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

 

2018 ve önceki yıllarda, KKTC hariç, Yurdumuzdaki yükseköğretim kurumlarında kayıtlı olan hazırlık sınıfı, ara sınıflar ve son sınıflar dahil olmak üzere Merkezi Yerleştirme Taban Puanı ile yatay geçiş yapmak isteyen öğrencilerin aşağıda belirtilen belgeler ile birlikte Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na başvurmaları gerekmektedir.

BAŞVURU TARİHLERİ                   : 21-25 Ocak 2019

İNGİLİZCE YETERLİK SINAVI     : 30 Ocak 2019

SONUÇLARIN İLANI                      : 07 Şubat 2019

KAYIT TARİHİ                                : 11-12 Şubat 2019

 

Başvuru İçin Gerekli Belgeler:

 • Öğrenci Belgesi (son iki ay içinde alınmış).
 • Okuduğu programın eğitim dilini belirten yazı.
 • Disiplin durumunu gösterir belge. (disiplin durumu öğrenci belgesi veya transkriptte belirtilmiş ise ayrıca belge istenmemektedir.)
 • Halen devam etmekte olduğu yükseköğretim programını belirten, kayıt yaptırdığı yıla ait ÖSYS Yerleşme Belgesinin ve Puan Tablosunun internet çıktısı (üzerinde ‘Sonuç Belgesi Kontrol Kodu’nun bulunması gerekmektedir).
 • Ara ve Son sınıflarda olanlar için; Not Durum Belgesi (Transkript) : Başvuran öğrencinin ayrılacağı kurumdan alacağı, izlediği bütün dersleri ve bu derslerden aldığı notları gösteren resmi belge (son iki ay içinde alınmış, onaylı kapalı zarf içerisinde).
 • Ara ve Son sınıflarda olanlar için; Öğrenim gördüğü yükseköğretim kurumundaki bölümüne ait müfredat programı ve ders içeriklerini (sadece başarılı olunan derslerin) gösterir onaylı belge.
 • Varsa İngilizce dil yeterliliğini gösterir belge.
 • Çankaya Üniversitesi banka hesabına yatırılan 130 TL başvuru ücretini gösterir banka dekontu (iade edilmez)

            (T. Vakıflar Bankası Iban Numarası : TR280001500158007260429262)

 

Diğer Hususlar:

 • Yurt içindeki başka bir yükseköğretim kurumundan eğitim dili İngilizce olan Üniversitemiz programlarına başvuran öğrencilerin, daha önce Yabancı Dil Hazırlık Eğitimi alıp almadıklarına; eğitim dilinin İngilizce olup olmadığına bakılmaksızın, Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı tarafından uygulanacak İngilizce Yeterlik Sınavına girmeleri gerekmektedir.
 • Ulusal/uluslararası kurumlar tarafından yapılan dil sınavlarına girmiş öğrencilerin başvuru sırasında sunmuş oldukları belgeleri, Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı tarafından değerlendirilir. Belgeleri yeterli görülen öğrenciler İngilizce Yeterlik Sınavından muaf tutulur.
 • İngilizce Yeterlik Sınavı’na girecek öğrenci listesi 28 Ocak 2019 tarihinde Üniversitemiz web sayfasında “Duyurular” kısmında ilan edilecektir.
 • Merkezi Yerleştirme Puanı ile Yatay Geçiş kontenjanından başvuran adayların İngilizce hazırlık sınıfına kabulleri Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından belirlenen esaslara göre yapılır.
 • DGS puanı ile sadece DGS Kılavuzlarında tanımlanan önlisans alanlarının devam edebileceği yükseköğretim lisans programlarına başvuru yapılabilir. Adayın ilgili yıl için programın DGS puanına sahip olması gerekir. İlgili yılda DGS ile öğrenci alınmamışsa öğrenci o programa başvuru yapamamaktadır.
 • Yatay geçiş işlemlerinde YÖK tarafından belirlenip kılavuzlarda ilan edilen ÖSYM Başarı Sıralaması Baraj Değerleri esas alınır.
 • Ankara dışından posta ile yapılacak başvuruların işleme alınabilmesi için tüm belgelerin tam olması ve başvuru formunun eksiksiz doldurularak ıslak imza ile imzalanması ve başvuru tarihleri içerisinde Üniversitemize ulaştırılması gerekmektedir. Postadaki gecikmelerden kaynaklı son başvuru tarihinden sonra Üniversitemize ulaşan başvurular işleme alınmaz.
 • Müracaatlar, bütün belgeler tamamlanmış olarak en geç 25 Ocak 2019 tarihine kadar aşağıdaki adrese yapılacaktır.
 • Başvuru sonuçları web sayfamızın duyurular kısmında ilan edilecektir.

 

Başvuru Adresi – İletişim Bilgileri

Çankaya Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı
Eskişehir Yolu 29.km Yukarıyurtçu Mahallesi Mimar Sinan Caddesi No: 4 06790, Etimesgut/ANKARA
Tel   : +90 312 233 11 64 / 65 / 66 / 67 / 68
Faks : +90 312 233 10 24
E-Mail: [email protected]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.