Bülent Ecevit Üniversitesi Bahar Merkezi Yatay Geçiş Başvuruları

Bülent Ecevit Üniversitesi , 2017-2018 Bahar Dönemi Merkezi Yerleştirme ile Yatay Geçiş (ek madde-1) başvuruları başlıyor.

 

Konuyla ilgili olarak Bülent Ecevit Üniversitesinin açıklaması şöyle : 

 

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında Merkezi Yerleştirme puanıyla yatay geçiş ile ilgili kontenjanlar, başvuru koşulları, gerekli belgeler ve başvuru tarihleri ile ayrılan kontenjanlar ve diğer hususlar aşağıda belirtilmiştir.

 

A- KONTENJAN
Bülent Ecevit Üniversitesinin her bir diploma programının hazırlık sınıfı dâhil her bir sınıfı için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Kılavuzlarında öngörülen öğrenci kontenjanının %20’si kadar kontenjan ayrılmıştır.

 

 

B- KOŞULLAR
Başvurular ve değerlendirme “Yükseköğretim kurumlarında Ön Lisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlararası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik” kapsamında yapılmaktadır. Ayrıca Ek Madde 1 için Yüksek Öğretim Kurulu tarafından öngörülen esaslar uygulanmaktadır (Ek-1)..

 

 

C- GEREKLİ BELGELER

a) Başvurular, ilgili Fakülte/Konservatuvar/Yüksekokul/Meslek Yüksekokullarına dilekçe ile yapılır.
b) Onaylı Not belgesi (Transkript): Başvuruda bulunan öğrencinin ayrılacağı kurumdan alacağı izlediği bütün dersleri ve bu derslerden aldığı not ile genel not ortalamasını gösteren resmi belge.
c) Onaylı ders içerikleri (Öğrenim gördüğü yükseköğretim kurumundan temin edilecektir.)
d) Disiplin cezası almadığına dair belge
e) ÖSYS Sonuç Belgesi (NOT: ÖSYM Merkezi Yerleştirme Puanlarına http://www.osym.gov.tr/belge/1-128/sureli-yayinlar.html web adresinden ulaşılabilir.)

 

 

D-TAKVİM

01-26 Ocak 2018
Başvuruların alınması
29 Ocak -02 Şubat 2018
Sonuçların İlanı
05 Şubat 2018
Kesin Kayıtların yapılması
19-23 Şubat 2018
Yedek Kayıtların yapılması

 

 

 

Detaylı Bilgi İçin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.