Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Burs İmkanları

2018-2019 eğitim-öğretim yılında Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesine aşağıdaki koşullarla yerleşecek öğrencilere burs imkanı sağlanacak.

 

1- Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin dört yıllık bölümlerine en yüksek puanla birinci sırada kayıt yaptıran birinci öğretim lisans öğrencilerine vakfımız tarafından burs verilmektedir.Öğrenci başka kurumdan burs almamalıdır. Verilecek burs karşılıksızdır.

 

2- Bölüm birincilerinden sonra gelen en yüksek puanlı Bolulu bir öğrenciye daha vakfımız burs vermektedir. Bu öğrencilerin, Bolu Merkez İlçe veya diğer İlçe ve köylerinde doğup, buraların nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

 

3- Bursların devam edebilmesi için, bursiyerlerin öğrenciye yakışmayan hareket ve davranışlarda bulunmamaları, ceza almamaları başarı ile sınıflarını geçmeleri gerekmektedir. Öğrencilerinin sınıf geçme notunun en az 2 ve 2’nin üstünde olması gerekmektedir.

Bölüm birincileri ile Bolulu birincilerin isimleri Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından Vakfımıza bildirildikten sonra burs kazanan öğrencilerin isimleri Fakülte ve Yüksekokullardaki panolarında ilan edilecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu