Biruni Üniversitesi Eğitim Ücretleri

ÖSYM’nin yayımladığı Tercih Kılavuzunda Vakıf Üniversitelerinin ücretlerine de yer verildi. Kılavuzda yer alan metine göre Biruni Üniversitesinin eğitim ücretleri şöyledir :

( Tercihlerinizi oluştururken üniversitenin web adresinden ücret bilgisini teyit ediniz. Tercih sırasına göre burslar veya farklı indirimler mevcut olabilir. )

2020-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

Biruni Üniversitesinin eğitim-öğretimi ücretlidir. 2020-2021 eğitim-öğretim yılı öğretim ücretleri; Tıp Fakültesi Türkçe ve İngilizce bölümleri için 95.371 TL, Diş Hekimliği Fakültesi Türkçe ve İngilizce bölümleri için 94.723 TL, Eczacılık Fakültesi için 64.982 TL, Eğitim Fakültesinin; İngilizce Öğretmenliği bölümü için 50.000 TL, İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Özel Eğitim Öğretmenliği bölümleri için 48.149 TL, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü için 44.445 TL, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinin; Bilgisayar Mühendisliği bölümü için 44.445 TL, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümü için 46.297 TL, Moleküler Biyoloji ve Genetik Türkçe ve İngilizce bölümleri için 25.000 TL, Sağlık Bilimleri Fakültesinin; Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik Türkçe ve İngilizce bölümleri için 48.149 TL, Çocuk Gelişimi bölümü için 29.630 TL, Dil ve Konuşma Terapisi bölümü için 59.260 TL, Ebelik bölümü için 38.889 TL, Ergoterapi bölümü için 31.482 TL, Odyoloji bölümü için 33.334 TL, Meslek Yüksekokulunun; Acil Durum ve Afet Yönetimi Programı, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Programı, Çocuk Gelişimi Programı, İş ve Uğraşı Terapisi Programı, Radyoterapi Programı için 18.982 TL, Elektronörofizyoloji Programı, İş Sağlığı ve Güvenliği Programı, Odyometri Programı (İkinci Öğretim Dahil), Optisyenlik Programı (İkinci Öğretim Dahil), Patoloji Laboratuvar Teknikleri Programı için 24.075 TL, Ağız ve Diş Sağlığı Programı (İkinci Öğretim Dahil), Bilgisayar Programcılığı Programı, Diş Protez Teknolojisi Programı, Diyaliz Programı (İkinci Öğretim Dahil), Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı (İkinci Öğretim Dahil), Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı (İkinci Öğretim Dahil) için 30.556 TL, Ameliyathane Hizmetleri Programı (İkinci Öğretim Dahil), Anestezi Programı (İkinci Öğretim Dahil), Fizyoterapi Programı (İkinci Öğretim Dahil), İlk ve Acil Yardım Programı (İkinci Öğretim Dahil) için 34.723 TL’dir. Bu ücretlere %8 KDV dâhil değildir. Burs ve indirimler için ayrıntılı bilgiyi Üniversitemizin www.biruni.edu.tr adresinden edinebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.