Yaz Okulu

Beykent Üniversitesi 2019 Yaz Okulu Başvuru – Tarihleri

Üniversitelerin 2019 yılı Yaz Okulu duyurularını sitemizden takip edebilirsiniz. Yaz Okulu açıp açmamak üniversite yönetimine bağlı bir durum. Her üniversite Yaz okulu açmayabiliyor. Bu sebeple başvuruları kaçırmamak için özellikle Nisan-Mayıs aylarında ilan edilecek duyuruları takip etmek gerekiyor.

Detaylı bilgileri üniversite web adresinden öğrenebilirsiniz.

 

Beykent Üniversitesinde Yaz Okulu kayıtları 1-2 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacak.

Yaz Okulu dersleri 8 Temmuz 2019’da başlayıp 29 Ağustosta sona erecek

 

01 – 02 Temmuz 2019Yaz Öğretimi Ders Kayıt Tarihi
03 Temmuz 2019Yaz Öğretiminde Açılacak Derslerin İlanı
04 Temmuz 2019Yaz Öğretiminde Açılan Derslere Kayıt
08 Temmuz 2019Yaz Öğretimi Ders Başlangıcı
29 Temmuz – 02 Ağustos 2019Ara Sınav Haftası
29 Ağustos 2019Yaz Öğretimi Ders Bitişi
02 – 06 Eylül 2019Final Sınav Haftası

 

Beykent Üniversitesi 2019 Yaz Okulu Ders Kayıt Duyurusu

 • Yaz Öğretiminde sadece, daha önce alınıp başarısız olunan veya başarı notu yükseltilmek istenilen dersler yaz öğretiminde alınabilir.
 • Aynı eğitim-öğretim yılı içerisinde yer alan yaz öğretimine devam eden normal eğitim-öğretim süresi içindeki öğrenciler, yaz öğretiminde sadece kayıtlı olunan programın ders planındaki derslerden, Üniversitede ve/veya daha önce kayıtlı oldukları yükseköğretim kurumlarında örgün öğrenimde alınmış, devam koşulu sağlanmış ve başarısız olunmuş dersleri alabilirler.
 • Bu haktan daha önce başka bir yükseköğretim kurumunda okumuş olan ve tekrar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) kanalı ile Üniversiteye yerleşmiş öğrenciler de yararlanır.
 • Normal öğretim süresini doldurmuş öğrenciler ile 2014-2015 eğitim-öğretim yılından önce üniversitemize yatay geçiş (Kurumiçi – Kurumdışı) ve dikey geçiş ile kayıt yaptırmış olan öğrenciler daha önce hiç almadıkları dersleri alabilirler.
 • Bir öğrenci yaz öğretiminde en çok üç ders alabilir. Ancak 141000000001101 Akademik ve Sosyal Oryantasyon dersini 2018-2019 Eğitim – Öğretim yılı ve öncesinde AKTS kredi limitinden dolayı alamayan öğrenciler, ders sayısı ve AKTS kredi sınırına bakılmaksızın bu dersi ilave ders olarak alabilirler.
 • Yaz öğretiminde ders ekleme-çıkarma, dersten çekilme ve izinli sayılma işlemi uygulanmaz.
 • Açılacak derslerin tespitinde mali kaydı yapılmış olan ders seçimleri dikkate alınacaktır.
 • Bir dersin açılması için mali kaydını yaptırmış en az 10 öğrenci olmalıdır.
 • Açılan derslerden çekilme işlemi uygulanamaz, ücret iadesi yapılmaz.

 

Üniversitemiz öğrencileri, almak istedikleri dersler üniversitemizde açılmadığı takdirde başka bir Yükseköğretim Kurumundan alabilirler.

Bunun için;

 • Öğrenci alacağı dersin AKTS, kredi ve ders içeriklerinin uygunluğunu kendi bölüm başkanlığına onaylatması ve fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulu yönetim kurulu kararı ile izin verilmesi gerekir. Başka üniversitede yaz öğretiminden alınacak dersler için, mutlaka fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulu yönetim kurulu kararı alınmış olması gerekir. Öğrenci, kayıtlı olduğu Beykent Üniversitesi fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulu yönetim kurulu kararı ile eşdeğerliği belirlenmemiş bir dersi başka bir Yükseköğretim Kurumunun yaz öğretiminden alamaz.
 • Bölüm başkanlığı ve fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulundan onay alınmadan başka bir Yükseköğretim Kurumundan alınan dersler kabul edilmez.
 • Almak istediği derse ilişkin Beykent Üniversitesi’ne mali kaydını yaptırmak suretiyle başvurmuş ve dersin üniversitemizde açılmamış olması gerekmektedir.

 

Başka üniversite öğrencileri de üniversitemiz yaz okulunda açılan derslere kayıt yaptırabileceklerdir. Başvuru için kendi üniversitelerinden dersi üniversitemizde alabileceklerine ilişkin yazı getirmeleri gerekmektedir.

Beykent Üniversitesi’nde açılmayan dersler için yatırılmış olan AKTS ücretlerinin iadesi 16.07.2019 tarihinden itibaren yapılacaktır.

 

Beykent Üniversitesi 2019 Yaz Okulu Harç Ücretleri

Ücretlere KDV Dahildir.

Ücretler AKTS Başıdır. Yani 10 AKTS alacak olanların yapacağı toplam ödeme Ön Lisans için 2.300 TL, Lisans için 4.350 TL olacaktır.

 

Ön Lisans AKTS Ücreti230 TL
Lisans AKTS Ücreti435 TL

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Sitemizde sizi rahatsız edecek reklamlar gösterilmez. Tüm reklamlar Google politikalarına uygundur.
Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.
İyi Çalışmalar Dileriz
unikampus.net

Close