Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Başvuruları Başladı (2017-2018)

T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Bursu için başvuruları 15 Eylül – 30 Ekim 2017 tarihleri arasında http://www.vgm.gov.tr  üzerinden başvuru formu doldurularak yapılacaktır. Halen burs almakta olan öğrencilerin tekrar burs başvurusu yapmalarına gerek yoktur.

30 Ekim 2017 tarihinden sonra alınan başvurular, doğruluk kontrolleri yapılarak, Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliği ve bu yönetmeliğin eki olan Yükseköğrenim Öğrenci Burs Yardımı Değerlendirme Kriterleri (Ek-2)’ye göre değerlendirilecektir.

 

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından; sürekli bir işte çalışarak en az asgari ücret düzeyinde ücret alan veya gelire sahip öğrencilere, Polis Akademisi öğrencilerine, okumakta oldukları eğitim kurumunda ek süre öğrenim gören öğrencilere, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine, Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrencilere ve Vakıflar Genel Müdürlüğünden muhtaç aylığı alan öğrencilere yükseköğrenim bursu verilmemektedir.

 

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumundan burs alan öğrencilere VGM tarafından burs verilmediğinden, “Burs Başvuru Sonuçları” Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun burs başvuru sonuçlarını açıklamasının ardından duyurulmaktadır. Burs başvurularının değerlendirme ve sonuç açıklama işlemlerine ait duyurular VGM İnternet sitesinde yer alan DUYURULAR alanından yapılacak.

 

2017 – 2018 öğretim döneminde burs almaya hak kazanan öğrencilere, burs almaya hak kazandıkları ilk yıl Ocak – Mayıs arası her ay 250,00 TL, diğer yıllarda ise her eğitim dönemi boyunca 8 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs) süreyle 250,00 TL burs yardımı yapılacaktır.

 

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları, okumakta oldukları eğitim kurumunun bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenecek olup öğrencilerin burs almaya devam ettikleri süre boyunca tüm iş ve işlemleri ilgili Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından takip edilecektir. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 Bölge Müdürlüğü bulunmaktadır. Bölge Müdürlüklerinin sorumluluk alanında bulunan illere ve Bölge Müdürlüklerinin iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişmek mümkündür.

T.C. Başbakanlık VGM Bursu Başvuru Kılavuzu

T.C. Başbakanlık VGM Bursu Başvuru Adresi

(Başvuru adresi yazının eklendiği zaman açılmıyordu.En kısa sürede düzelteceklerini umuyoruz.)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu