Ardahan Üniversitesi 2018 2019 Bahar Merkezi Puanla Yatay Geçiş Başvuruları

Ardahan Üniversitesi 2018 2019 Bahar Dönemi Merkezi Yerleştirme Puanıyla Yatay Geçiş hakkında bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

 

Duyuru Tarihi : 21 Ocak 2019

Üniversitemiz öğrencileri ile diğer yurtiçi üniversitelere kayıtlı olan öğrenciler, Üniversitemiz programlarına 21-25 OCAK 2019 tarihleri arasında yatay geçiş başvurusu yapabileceklerdir. Başvuruda bulunacak olanların kayıtlı oldukları yıldaki merkezi (ÖSYS) yerleştirme puanının, Üniversitemiz programlarının taban puanına eşit veya yüksek olması gerekmektedir.

Kontenjanlara ulaşmak için Tıklayınız…

Başvuru Takvimi

2018 – 2019 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Önlisans ve Lisans Programları Merkezi Yerleştirme Puanı İle Yatay Geçiş Başvuru ve Değerlendirme Takvimi
Başvuru Tarihi  Değerlendirme Tarihi Sonuç İlan Tarihi Kesin Kayıt Tarihi Yedek Kayıt Tarihi  
 Başlangıç  Bitiş  Başlangıç  Bitiş  Başlangıç  Bitiş  Başlangıç  Bitiş  
21.1.2019 25.1.2019 28.1.2019 29.1.2019 30.1.2019 31.1.2019 04.2.2019 5.2.2019 6.2.2019  

NOT: 02-03 ŞUBAT 2019 TARİHLERİNDE HAFTASONU NEDENİYLE KAYIT ALINMAYCAKTIR.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler:

1)-Adayın halen kayıtlı bulunduğu üniversiteden aldığı onaylı Öğrenci Belgesi.

2)-Adayın halen kayıtlı olduğu üniversiteye/programa kayıt yaptırdığı yıla ait ÖSYS Sonuç Belgesinin internet çıktısı.

3)-Onaylı Not Durum Çizelgesi (Transkript) ile Onaylı Ders İçeriği.

4)-Zorunlu hazırlık sınıfı/zorunlu bilimsel hazırlık sınıfı olan programlara başvuranlardan, hazırlık sınıfı başarı belgesi/muafiyet belgesi.

5) Daha önce Yatay Geçiş Yönetmelik Ek Madde-1 Uygulama Esaslarına göre yatay geçiş yapmadığına dair Taahhütname.

6) Başvuru formu. (Başvuru formuna ulaşmak için Tıklayınız…)

Notlar 

1: Üniversitemize başvurusu kabul edilen ve kesin kaydını yaptıran öğrencilerin halen kayıtlı oldukları üniversitelerden ilişiklerinin kesilerek dosyalarının gönderilmesi resmi yazı ile istenecektir. Ayrıca, öğrencilerin önceden ilişik kesmeleri  gerekmemektedir.  

2: Öğrencinin yatay geçiş yapabilmesi için daha önce Yatay Geçiş Yönetmelik Ek Madde-1 Uygulama Esaslarına göre yatay geçiş yapmamış olması gerekmektedir. (Ek Madde-1 Uygulama Esaslarını Görmek için Tıklayınız…)

3: Daha önce yatay geçiş yapmadığına dair taahhütname doldurularak başvurulan ilgili Fakülte/Yüksekokulu/Meslek Yüksekokulu Öğrenci İşleri bürolarına başvuru sırasında teslim edilecektir. Taahhütnameye ulaşmak için Tıklayınız…

4: Öğrenci tarafından yazılan Başvuru Dilekçesine yukarıda belirtilen belgeler eklenerek, 2125 OCAK 2019 tarihleri arasında yatay geçiş yapılmak istenen fakülte/yüksekokula bizzat başvuru yapılması gerekmektedir. Ancak, posta ile veya bir başkası tarafından istenen belgeler tamam olmak koşulu ile başvuru yapılabilir. Eksik belgeli başvurular ile postadaki / kargodaki gecikmeler değerlendirmeye alınmaz, başvurunun kabul edilmemesinden Üniversitemiz sorumlu tutulamaz.

Kesin Kayıt Tarihleri ve Kayıt Yeri:

Kayıt yaptırmaları uygun görülen öğrencilerin kayıtları 21-25 OCAK 2019

 tarihleri arasında;“İlgili  Fakülte, Yüksekokullarında ” yapılacaktır.

Kesin Kayıt İçin Gerekli Belgeler:

1)-Adayın halen kayıtlı bulunduğu üniversiteden aldığı onaylı Öğrenci Belgesi.

2)-Adayın halen kayıtlı olduğu üniversiteye/programa kayıt yaptırdığı yıla ait ÖSYS Sonuç Belgesinin internet çıktısı.

3)– 3 adet 4.5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf. (Fotoğrafların arkasına T.C. Kimlik No, Öğrenci Numarası, Adı ve Soyadı yazılacaktır.)

4)-İkinci Öğretim Programlarına geçiş yapmak isteyen öğrencilerden öğrenim ücretinin birinci taksitinin yatırıldığını (Ardahan Üniversitesine) gösteren banka dekontu.

5)Kayıtlı olduğu üniversiteye ait öğrenci kimlik kartı. (İlgili üniversiteye kesin kayıttan sonra resmi yazı ekinde gönderilmek üzere)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.