Ankara Medipol Üniversitesi Eğitim Ücretleri

ÖSYM’nin yayımladığı Tercih Kılavuzunda Vakıf Üniversitelerinin ücretlerine de yer verildi. Kılavuzda yer alan metine göre Ankara Medipol Üniversitesinin eğitim ücretleri şöyledir :

( Tercihlerinizi oluştururken üniversitenin web adresinden ücret bilgisini teyit ediniz. Tercih sırasına göre burslar veya farklı indirimler mevcut olabilir. )

2020-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

Ankara Medipol Üniversitesinde öğretim ücrete tabidir. 2020–2021 akademik yılında öğretim ücreti yıllık; Tıp Fakültesi için Türkçe ve İngilizce Programı 86.000 TL, Diş Hekimliği Fakültesi Türkçe ve İngilizce Programı için 86.000 TL, Eczacılık Fakültesi için Türkçe ve İngilizce Programı 78.000 TL, Hukuk Fakültesi için zorunlu hazırlık sınıfı dahil 56.500 TL, Sağlık Bilimleri Fakültesinin Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü için zorunlu hazırlık sınıfı dahil 42.500 TL, Beslenme ve Diyetetik Bölümü için zorunlu hazırlık sınıfı dahil 41.000 TL, Ergoterapi Bölümü, Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü ile Hemşirelik Bölümü için zorunlu hazırlık sınıfı dahil 34.000 TL, Ebelik Bölümü için zorunlu hazırlık sınıfı dahil 31.500 TL, İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesinin Psikoloji Bölümü Türkçe ve İngilizce Programı için zorunlu hazırlık sınıfı dahil 34.000 TL, Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü Türkçe ve İngilizce Programı ve Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü zorunlu hazırlık sınıfı dahil 31.500 TL, Siyasal Bilgiler Fakültesinin Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü İngilizce Programı için zorunlu hazırlık sınıfı dahil 31.500 TL, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesinin Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ile İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü için zorunlu hazırlık sınıfı dahil 42.000 TL, İletişim Fakültesinin tüm bölümleri için zorunlu hazırlık sınıfı dahil 32.200 TL, Adalet Meslek Yüksekokulu Adalet Programı birinci öğretimi için 36.000 TL, Meslek Yüksekokulu ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun tüm birinci öğretim programları için 26.250 TL, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Eczacılık Fakültesi Türkçe ve İngilizce Programı zorunlu Hazırlık Sınıfı için 56.500 TL’dir. Bu ücretlere KDV ayrıca ilave edilecektir. İsteğe bağlı hazırlık sınıfı okuyacak öğrenciler yerleştikleri programın ücreti üzerinden %25 indirimli program ücreti ile hazırlık sınıfına kabul edilirler. Üniversitemiz tarafından uygulanan tercih ve derece bursları için ayrıntılı bilgiye www.ankaramedipol.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu