Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi 2018 2019 Bahar Merkezi Puanla Yatay Geçiş Başvuruları

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi 2018 2019 Bahar Dönemi Merkezi Yerleştirme Puanıyla Yatay Geçiş hakkında bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

 

 

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında Üniversitemizin örgün ve ikinci öğretim;

 

 

  1. Ön Lisans programlarına Kurum İçi, Kurumlar Arası, Yurtdışı Yükseköğretim Kurumlarından Yatay Geçiş ve Ek Madde -1 kapsamında,
  2. Lisans programlarına sadece Ek Madde-1 kapsamında,

 

Yatay geçiş yoluyla alınacak öğrencilerde aranılacak koşullar, gerekli belgeler ve son başvuru tarihleri aşağıda belirtilmiştir.

 

 

 

* Başvuru yapacak öğrencilerin Üniversitemize gelmesine gerek yoktur. Başvurular elektronik ortamda on-line olarak yapılacaktır. Posta, e-posta, kargo veya şahsen başvuru kabul edilmeyecektir.  Başvuru yapmak için tıklayınız.

 

* Yatay geçişle alakalı her türlü sorularınızı başvuru yapılmak istenen birime sorabilirsiniz. Birim İletişim Bilgileri İçin Tıklayınız.

 

* Kontenjanlar aşağıda ilan edilmiş olup, Ek Madde-1 kapsamında kontenjanlar ilgili programın ilgili yılında ÖSYS kılavuzunda ilan edilen kontenjanın %10’u kadardır.Ek Madde-1 Kapsamında ayrıca kontenjan ilan edilmez.

 

* Ek Madde-1 kapsamında geçiş yapmak isteyen öğrenciler Yatay geçiş Taahhütnamesi doldurup başvuru sayfasına yükleyeceklerdir. Taahhütname için tıklayınız.

 

Üniversitemizden Ek Madde-1 kapsamında daha önceki dönemlerde ayrılanlardan dönmek isteyenler, on-line başvuru yapmazlar. Bu öğrenciler başvuru tarihleri içerisinde birimlerine bir dilekçe ile başvurabilirler.  

 

 

Başvuru Tarihleri 14-25 Ocak 2019
Değerlendirme Tarihleri 28-29 Ocak 2019
Sonuçların İlan Tarihi 30 Ocak 2019
Asil Kazanan Öğrencilerin Kesin Kayıt Tarihleri 31 Ocak-01 Şubat 2019
Yedek Kazanan Öğrencilerin Kesin Kayıt Tarihleri 04-05 Şubat 2019

 

 

 

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Yatay Geçiş Başvuru İlanı için tıklayınız.

 

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Yatay Geçiş Kontenjanları (Kurum içi, Kurumlararası, Yurtdışı) için tıklayınız.

 

Üniversitemizin son 5 Yılına ait taban-tavan puanları için tıklayınız.

 

Birim iletişim bilgileri için tıklayınız.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.