Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Eğitim Ücretleri

ÖSYM’nin yayımladığı Tercih Kılavuzunda Vakıf Üniversitelerinin ücretlerine de yer verildi. Kılavuzda yer alan metine göre Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesinin eğitim ücretleri şöyledir :

( Tercihlerinizi oluştururken üniversitenin web adresinden ücret bilgisini teyit ediniz. Tercih sırasına göre burslar veya farklı indirimler mevcut olabilir. )

2020-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi’nde eğitim ücretlidir. 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında öğretim ücreti Tıp Fakültesi’nde (Hazırlık    sınıfı dahil) 140.000 (Yüzkırkbin) TL, Mühendislik Fakültesi’nde Tıp Mühendisliği Programı (Hazırlık sınıfı dahil) 66.000 (Altmışaltıbin) TL, Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde; Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Programı 59.500 (Ellidokuzbinbeşyüz) TL, Hemşirelik ve Sağlık Yönetimi Programlarında 46.000 (Kırkaltıbin) TL, Beslenme ve Diyetetik Programı 59.500 (Ellidokuzbinbeşyüz) TL, Beslenme ve Diyetetik (İngilizce) Programı 62.500 (Altmışikibinbeşyüz) TL, Hemşirelik (İngilizce) Programı 49.000 (Kırkdokuzbin) TL’dir. Fen Edebiyat Fakültesi’nde; Moleküler Biyoloji ve Genetik Programı (Hazırlık sınıfı dahil) 59.500 (Ellidokuzbinbeşyüz) TL, Psikoloji Programı 59.500 (Ellidokuzbinbeşyüz)  TL, Psikoloji (İngilizce) Programı 62.500 (Altmışikibinbeşyüz) TL, Sosyoloji Programı 44.000 (Kırkdörtbin) TL, Eczacılık Fakültesi (Hazırlık sınıfı dahil) 79.500 (Yetmişdokuzbinbeşyüz) TL, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulu birinci ve ikinci öğretim dahil tüm programlar 35.200 (Otuzbeşbinikiyüz), İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Sınıfı; lisans programları için 20.000 (Yirmibin) TL, ön lisans programları için 18.000 (Onsekizbin) TL’dir. Bu ücretlere %8 KDV dahildir. Öğretim ücretleri iki taksitte tahsil edilecek olup, taksitler güz ve bahar döneminde eğitim başlamadan önceki iki hafta içinde banka aracılığıyla tahsil edilecektir. Öğretim ücretlerindeki olası yıllık artışlar, bir önceki yılın Ağustos ayı (TÜFE+ÜFE)/2 oranında artışla sınırlı tutulacaktır. (Ayrıntılı bilgiyi Üniversitenin web sitesinden edininiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu