Üni Kampüs

26. Bilim ve Bahar Şenliği 8-10 Mayısta

Manisa Celal Bayar Üniversitesi, 8-10 Mayısta gerçekleştireceği 26. Bilim ve Bahar Şenliğine hazırlanıyor.

Şenlik kapsamında tüm üniversitelere açık olarak gerçekleştirecek Bilim Projeleri Yarışması, Genç Girişimciler Yarışması ve Proje Sergisi ile bu alanlarda farkındalık yaratarak, üniversitelerde var olan potansiyeli ortaya çıkarmak, katılımcılara projelerini gerçekleştirme ve finansal destek bulma şansını sunmak amaçlanıyor.

Sadece Manisa Celal Bayar Üniversitesi öğrencilerine açık olarak gerçekleştirilecek “Zeytin Dalı Harekâtı (Barış, Yiğitlik, Kahramanlık)” konulu Fotoğraf, Resim, Deneme, Şiir Yazma Yarışması ve MCBÜSES Yarışması ile de öğrencilerin yeteneklerini keşfetmeleri, bu yeteneklerini prestijli bir ortamda sunmalarını sağlamak hedefleniyor.

 

 

Şenlik kapsamında, konserler, söyleşiler, öğrenci gruplarının tiyatro gösterileri ve sergileri ile basketbol, futsal ve voleybol karşılaşmaları da düzenlenecek.

 

 

Genç Girişimciler Yarışması 

 

Yarışmaya tüm üniversitelerin ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencileri girişimcilik projeleri ile katılabilir. Proje konusu çalışmanın daha önce başkası tarafından yapılmamış olması ve herhangi bir yarışmada ödül almamış olması şarttır.

 

BAŞVURU
 • Yarışmacılar bireysel olarak veya takımlar halinde yarışmaya katılabilirler.
 • Yarışmacılar birden fazla proje ile yarışmaya katılabilirler.
 • Yarışmaya komite üyelerinin yakınları başvuramaz.
 • Takım başvurularında takım liderinin belirlenmesi gerekmektedir ve iletişim sorumlusu takım lideridir.
 • Yarışmacılar tarafından Proje Başvuru Formu eksiksiz olarak doldurulmalıdır.
 • Fikri ve sınaî haklar kapsamında bütün sorumluluk yarışmacıya/yarışmacılara aittir.
 • Proje daha önce ödül almamış veya uygulanmamış olmalıdır. Bu konudaki sorumluluk yarışmacı/yarışmacılara aittir.
 • 3. Şahıslar ve taraflar hakkında açılacak kanuni ve hukuki süreçler, davalar ve yasal takipler yarışmaya başvuruda bulunmuş yarışmacı/yarışmacılar tarafından üstlenilecektir.
 • Final yarışmasına kalan projeler için yarışmacı/yarışmacılar internet sitesinde yayınlanan Proje Hak ve Yükümlülükleri ve Gizlilik Sözleşmesini imzalayarak teslim etmelidir. Projenin etik uygunluğu (gerekli ise) yarışmacılar tarafından belgelenmelidir.
 • Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 • Yarışmacılar aynı projeyle ile sadece bir kategoride başvurabilirler.

 

DEĞERLENDİRME

Yarışmada değerlendirme 2 aşamada yapılacaktır.

 

 

ÖN ELEMELER

Projelerin final yarışmasına kalıp kalmayacağını değerlendirmek için yarışma jürisi tarafından ön eleme yapılacaktır. Ön elemede yarışmacıların doldurdukları başvuru formu incelenecektir. Bu nedenle yarışmacıların 13 Nisan 2018 tarihine kadar “baharsenligi.mcbu.edu.tr” adresinde yer alan Başvuru Formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurmaları gereklidir.

 

 

JÜRİ DEĞERLENDİRMESİ

Ön elemeden geçen ve finale kalan projeler 27 Nisan 2018 tarihinde duyurulacaktır.Finale kalan projeler, 8-10 Mayıs 2018 tarihlerinde sözlü olarak sunulmak üzere bilimsel poster formatında hazırlanacaktır Yarışmacıların final değerlendirmelerinde posterleri ile birlikte komisyon tarafından ilan edilen yarışma alanında hazır olmaları gerekmektedir.

Birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödüllerini kazanan yarışmacılar final günü belirlenecek, ayrıca “www.mcbu.edu.tr” adresinden de duyurulacaktır.

 

 

ÖDÜLLER

Yarışmaya katılacak yarışmacıların Manisa’ya ve yarışmanın yapılacağı mekâna ulaşım giderleri ile konaklama ücretleri yarışmacının kendisine aittir. Ödül töreni 10 Mayıs 2018 tarihinde yapılacak, yeri ve saati “www.mcbu.edu.tr” adresinden ilan edilecektir.

Ödüller takım adına takım liderine verilir. Ödülün takım içinde dağılımı takım üyelerinin sorumluluğundadır. Ödüllerden doğabilecek her türlü vergi ve yükümlülükler yarışmacı/yarışmacılara aittir. Ödül alan projenin yukarıda belirtilen tüm şartlara uygun olmadığı veya projenin başka bir kişiye ya da kuruma ait olduğunun saptanması halinde ödül bu yarışmayı düzenleyen kurum tarafından kanuni faizi ile birlikte geri alınacaktır. Tüm yarışmacılara katılım belgeleri verilecektir. Dereceye değer proje bulunamazsa ödül verilmez. Projenin ödüle layık olup olmadığının takdiri ise jüri üyelerine aittir. Herhangi bir dereceye layık projenin olmaması halinde diğer projelerin dereceleri yükseltilmez.

Birinciye 1500 TL, İkinciye 1000 TL, Üçüncüye 500 TL takdim edilecektir.

 

 

ULAŞIM VE KONAKLAMA

Yarışmacıların Manisa’ya ulaşımı ve konaklama giderleri kendilerine aittir.

 

SON BAŞVURU TARİHİ

13 Nisan 2018 saat 17:30’dan sonra sunulan projeler kabul edilmeyecektir.

 

 

 

 

Detaylı Bilgi İçin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Sitemizde sizi rahatsız edecek reklamlar gösterilmez. Tüm reklamlar Google politikalarına uygundur.

Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.

İyi Çalışmalar Dileriz

www.unikampus.net

 

Close