2023 MSÜ Sınavı Kaç Soru Olacak ? MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı Hangi Dersten Kaç Soru çıkacak ?

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı 19 Mart 2023 tarihinde yapılacak.

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına başvurular, 13 Ocak-07 Şubat 2023 tarihleri arasında yapılacak.

Sınavda adaylara, ortaöğretim düzeyinde, beş seçenekli çoktan seçmeli 120 sorudan oluşan bir test uygulanacak. Test; tek kitapçık halinde adaylara verilecek, adaylar cevaplarını cevap kâğıdına işaretleyeceklerdir. Sınav süresi 165 dakikadır. Testin alt testleri ve soru sayıları aşağıdaki gibi olacaktır:

TÜRKÇE (40 soru)
SOSYAL BİLİMLER  
Tarih (5 Soru )
Coğrafya (5 Soru )
Felsefe (5 Soru )
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (veya ilave Felsefe soruları) (5 Soru )
TEMEL MATEMATİK (40 Soru)
FEN BİLİMLERİ  
Fizik (7 Soru )
Kimya (7 Soru)
Biyoloji (6 Soru)

 

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2023-MSÜ Kılavuzu’nda yer almaktadır. Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına başvuracak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

2023-MSÜ’ye başvuran adayların, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları 2’nci Seçim Aşamalarına katılabilmeleri için ÖSYM tarafından uygulanacak olan 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (2023-YKS) başvurularını yapmaları ve Harp Okulları için 2023-YKS’nin 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile 2. Oturumu olan Alan Yeterlilik Testlerine (AYT), Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2023-YKS’nin 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testine (TYT) girmeleri gerekmektedir.

2023-MSÜ Başvuru Kılavuzu

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.