2022 AYT Edebiyat Konuları PDF ve Soru Dağılımı (ÖSYM)

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda 2022 AYT Edebiyat Konuları ve Soru Dağılımlarına erişebilirsiniz. Bildiğiniz gibi 2018 yılında ilk kez uygulanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile Temel Yeterlilik Testi , Alan Yeterlilik Testi ve Yabancı Dil Testi ile tanıştık.

 

İkinci oturum olan Alan Yeterlilik Testi’nde adaylara toplam 160 soru sorulmaktadır. Bu 160 soru içerisinde 24 adet Edebiyat sorusu bulunmaktadır.

 

İkinci Oturumda yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’nda ; Matematik, Fen Bilimleri ,Türk Dili ve Edebiyatı – Sosyal Bilimler 1 ve Sosyal Bilimler 2 olmak üzere dört test yer alacak ve konular Milli Eğitim Bakanlığı müfredatından sorulacak. AYT’de adaylara 160 soru için 180 dakika süre verilmektedir.

 

2022 AYT Edebiyat Konuları

 

Güzel Sanatlar ve Edebiyat

Şiir Bilgisi

Sanatsal Metinler

İslamiyet Öncesi Türk Edebiyatı

Halk Edebiyatı

Divan Edebiyatı

Tanzimat Edebiyatı

Servetifünun Edebiyatı

Fecriati Edebiyatı

Milli Edebiyat

Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı

 

Uyarı: Yeni güncellenen sisteme göre düzenlenmiş olup YKS sınav sistemine uygun konular yayınlanmıştır.

(PDF Yakında eklenecektir.)

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Aslında düşününce yazar-eser soruları çok kek cepte sorular oluyo ya öğrendikten sonra. Bazen soruyu okumadan bile cevap veriyon nerdeyse bildikten sonra. Ben yazar-eser ezberlerken zorlandığım için internetten animasyon aldıydım . Kısa sürede hepsini ezberleyip aklımda tutabildim. Tavsiye ederim aslında denemeyenlere. Sorularda en çok çıkan şairleri eserleri falan özellikle işlemişler zaten o kısmı da çok fazla işime yaradıydı benim.

    1. Merhaba ben 2022 tayfayım da. Acaba bana yazar eser ezberlemek için tavsiye edebileceği videolar veya bi YouTube kanalı var mı?

  2. Bende 2022 tayfadanim umarım istediğin yeri kazanırsın.eğer okumalı şeylerden anlamıyorsun doping hafıza yı kullanabilirsin çok iyi animasyonlamışlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu