2019 LGS Sınava Giriş Belgesi Ne Zaman Açıklanacak ? MEB 8.Sınıf

Liselere Geçiş Sınavı 2019 bu yıl 1 Haziran´da yapılacak. Sınav başvuruları , 3-14 Nisan 2019 tarihleri arasında alınacak.

İki oturum olarak düzenlenecek sınav, 8. sınıf öğretim programları esas alınarak yapılacak. Sınav, iki bölüm halinde ve aynı gün uygulanacak. Sınavda 6 dersten toplam 90 soru sorulacak.

 

Liselerin 2019 Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri LGS-MEB

2019 LGS Mart Örnek Sorular Yayınlandı MEB

LGSde En Çok Zorlanılan Sorular Belli Oldu

LGS Çıkmış Soruları Cevap Anahtarı Çözümleri MEB

Milli Eğitim Bakanlığı LGS Deneme Sınavları Cevap Anahtarları PDF 2019

2019 LGS Tüm Derslerin Konuları ve Soru Dağılımı

 

Fotoğraflı sınav giriş belgesi 22 Mayıs 2019 tarihinden itibaren elektronik ortamda okul müdürlükleri tarafından alınacak, mühürlenerek onaylandıktan sonra öğrenciye teslim edilecektir

 

Sınav giriş belgesinde öğrencinin kimlik bilgileri ile sınava gireceği sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgileri yer alacaktır. Öğrenci, sınav giriş belgesinde yer alan sınav bölgesinde, binada, salonda ve sırada sınava girecektir

 

Doğal afet, yangın ve benzeri olağanüstü durumlarda Bölge Sınav Yürütme Komisyonu’nun teklifi üzerine ÖDSGM’ nin uygun görüşü ile öğrencinin sınav yeri değiştirilebilecektir

 

Fotoğraflı sınav giriş belgesini kaybeden öğrenciler, belgenin yenisini öğrenim gördüğü okul müdürlüklerinden alabilecektir.

 

Yurt dışında e-Okul sistemine kayıtlı olmayan öğrenciler sınav giriş belgelerini 22 Mayıs 2019 tarihinden itibaren, bulundukları ülkenin Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçilik, Başkonsolosluk veya Konsolosluklarından alacak ve onaylatacaklardır.

 

Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin sınav giriş belgesinde, kimlik bilgilerinin yanında sınavda alacağı özel hizmet durumu yer alacaktır.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu