Üni Kampüs

20.000 TL Ödüllü Gazi Siber Güç CTF Yarışması

Son dönemlerde tüm dünyada olduğu gibi, ​ü​lkemize karşı yapılan siber saldırılarda da artışlar yaşanmaktadır. Bu saldırılara karşı koyabilmek, saldırganların saldırı metodolojilerini anlamak, saldırılara karşı yetenek ve kabiliyetlerin ​çoğalmasına, nitelikli ve konuya ilgi duyanların sayısını artırmak ile mümkün olabilecektir.

 

Gazi Üniversitesi ülkemizde siber güvenlik alanına gerek yaptığı ulusal ve uluslararası etkinlikler ile yayımladığı akademik eserler gerekse lisansüstü programlar ile ülkemizin bu alandaki bilgi birikimini arttırmak, yeteneklerini geliştirmek ve ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü geliştirmek için çalışmaktadır. Ülkemizde Kamu üniversiteleri içerisinde “Bilgi Güvenliği” alanında ilk doktora programını açan, Akıllı Şebekeler (İngilizce), Adli Bilişim gibi alanlarda lisansüstü doktora programları bulunan, lisans öğretiminde en fazla güvenlik dersi açan , lisansüstü programlarında tezler üreten ve bu alanın gelişimine katkı sağlayan üniversitelerin başında gelmektedir. Sahip olduğu bu bilgi birikimini gençlere aktarmak, gençlerimizin ilgisini bu alana çekmek ve siber saldırılarla mücadele edebilecek insan kaynağı geliştirmek amacıyla ​”​​Gazi Siber Güç ​CTF Yarışması​”​ düzenlenm​ektedir.

 

​Bu konuda yeteneği olan herkese açık olan bu yarışmada, dereceye giren ​yarışmacılara toplamda 20.000 TL ödül verilecek​tir. Yarışmaya son başvuru tarihi 5 Nisan 2018‘dir.

 

Yarışma 27 Nisan 2018 Cuma günü yapılacaktır. Yarışmaya katılım ücretsiz olup, online kayıt yaptırmak zorunludur.  Kayıt kapasite ile sınırlı olup, müracaatları değerlendirilen ve kabul edilenler etkinliğe katılabilecektir.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere farklı meblağlarda ve toplamda 20.000 TL olan Hediye Çeki verilecektir. Ayrıca her yarışmacıya; yarışma baskılı tişört hediye edilecektir.

Yarışma​ hakkında daha fazla bilgi almak, katılım şartlarını öğrenmek ve ​kayıt​ yaptırmak için​ http://ctf.gazi.edu.tr adresin​i ziyaret ediniz.

Kayıt Koşulları için Tıklayınız http://ctf.gazi.edu.tr

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Sitemizde sizi rahatsız edecek reklamlar gösterilmez. Tüm reklamlar Google politikalarına uygundur.

Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.

İyi Çalışmalar Dileriz

www.unikampus.net

 

Close