11.Sınıfta YKS Hazırlığı

Her yıl 2 milyondan fazla öğrencinin hayalindeki üniversite ve bölüme ulaşabilmek için hazırlandığı sınav olan YKS için erken hazırlık önemli bir avantaj. 

 

Öncelikle 2.Dönemde ağır bir YKS hazırlığına girilmesine gerek yok. Değişen üniversite giriş sistemiyle OBP’nin etkisi daha da arttı. 11.Sınıf bir öğrencinin bize göre 2. dönem yapması gerekenler : 

 

  • Okul derslerini ihmal etmeden sınavlardan yüksek not almaya çalışılması yerinde olacaktır.

 

  • YKS Hazırlığı için önce 9-10’daki eksik konularını belirleyip o konuları ister konu anlatım kitaptan isterse video anlatımlardan o eksikleri kapatması. Konuyu öğrendikten sonra pekiştirmek ve eksikleri görebilmek için ”süre” tutarak soru çözülmesi ve yapılamayan soruların çözümlerinin öğrenilmesi faydalı olacaktır. 

 

  • 11.sınıfta YKS hazırlığına başladım diyip odanıza kapanmanız doğru değil. Havaların ısınacağı bu günlerde dışarıda arkadaşlarınızla,sevdiklerinizle vakit geçirmeniz de önemli. 

 

  • Temelim çok eksik diyenler için Antremanlarla Matematik gibi dersi temelden alan kaynakları kullanmasını öneriyoruz. 

 

  • Video konu anlatımı için ise Hocalara Geldik , Behzat Rasuli , Lidibu , Umut Öncül , Kimyaözel, Funda Hoca ,Selin Hoca , Önder Hoca gibi YouTube ders anlatımında beğeni kazanan öğretmenlerimizi izleyebilirsiniz. 

 

  • YKS hazırlığını sistemli bir şekilde yürütmeniz önemli. 1 hafta çalışıp 3 hafta çalışmama gibi durumlar düzeni bozar belki de her defasında baştan başlamanıza neden olacaktır. Çalışacağınız konulara, çözeceğiniz testleri bir plan dahilinde listelerseniz ve en azından haftanın belli gün ve saatlerinde uygularsanız faydalı olacaktır. 

 

  • Bu dönem 9-10 temelini sağlayıp  11’i de 11’de halledebilirsek YKS 2019 için önemli bir avantaj elde edeceğinizi düşünüyoruz. 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.